Project Description

Prezentacja

Luminary Micro to kompaktowy system fotoekscytacji próbek (CPXS) dla urządzeń JEOL MET.

Składa się on z modulowanego lasera, kompaktowego systemu optycznego (µODS), portu wejściowego i lustra. Dzięki temu akcesorium użytkownicy mogą kierować i ogniskować wiązkę lasera na próbce in situ.
Luminary Micro może indukować wiele dynamicznych reakcji i procesów w próbce, dzięki rozmiarowi ogniska <40 µm (FWHM), regulowanej mocy szczytowej do 3 W i modulowanej szerokości impulsu od mikrosekund do sekund.
Dzięki Luminary Micro, użytkownicy mogą badać zjawiska indukowane laserem in situ przy użyciu kamer o dużej prędkości.
W połączeniu z EDM i/lub systemami szybkiego odchylania Relativity, Luminary Micro pozwala użytkownikom na prowadzenie badań czasowo-rozdzielczych z wykorzystaniem metod sond pompowych w skali mikrosekundowej. Charakteryzuje się wyjątkowo kompaktowymi wymiarami i może być łatwo zainstalowany bez wpływu na rozdzielczość obrazu TEM, a także nie ogranicza stosowania uchwytów na próbki.
Luminary Micro może być nawet zainstalowany na już zainstalowanych urządzeniach JEOL TEM.

Schéma Luminary micro

CECHY

(<40 µm FWHM)

od µs do s

położenie ogniska, moc lasera, czas trwania impulsu

logo IDES

IDES, przejęty przez JEOL w 2020 roku, jest liderem i pionierem w dziedzinie ultraszybkich dynamicznych TEM (UTEM / DTEM), specjalizującym się w technologiach impulsowego lasera i szybkich elektrostatycznych technologii odchylania wiązki. Produkty IDES dodają rozdzielczość czasową do wyjątkowej rozdzielczości przestrzennej TEM, umożliwiając nowe zastosowania i badanie dynamiki próbki w bardzo szybkich skalach czasowych.

IDES (INTEGRATED DYNAMIC ELECTRON SOLUTIONS, INC.)